Německá knihovna

Knihovnu najdete v prostorách katedry germanistiky (místnost 3.13, nalevo od sekretariátu).

K absenční výpůjčce poskytujeme odbornou literaturu výhradně v německém jazyce, kterou student germanistiky v průběhu svého studia může potřebovat. Knihovna má dvě základní sekce: literární a jazykovědnou. V literární sekci se nachází převážně publikace vztahující se k jednotlivým epochám německé literatury, a to od baroka až po současnost Medievistická literatura byla z našeho fundu z větší části vyňata a přesunuta do vznikající medievistické knihovny. Díky mnohým zahraničním donátorům a nadacím se v inventáři objevují např. i díla současné německy psané literatury. K tematickým okruhům či badatelským oblastem – epochy, žánry, literární teorie, kritika apod. lze dohledat i potřebnou sekundární literaturu. Jazykovědná sekce skýtá základní lingvistická díla vztahující se k sylabům seminářů katedry a nezbytná pro přípravu ke zkouškám.

OTEVÍRACÍ DOBA / ÖFFNUNGSZEITEN

Liebe Besucher, Deutsche Bibliothek wird für Sie immer dienstags von 15.00 bis 16.30 geöffnet sein. Außerhalb der Öffnungszeiten sind wir auch an deutschebibliothek@seznam.cz oder im Facebook zu erreichen.Wir freuen uns auf Ihren Besuch.

Gültig ab 6. 10. 2016

Studierende des Distanzstudiums können die Bücher per E-mail oder per Facebook bestellen. Diese werden für Sie jeweils im Sekretariat am Tag des Unterrichts für Distanzstudium vorbereitet. Liste unserer Bücher können Sie unten herunterladen.

E-mail: deutschebibliothek(at)seznam.cz Facebook: Deutsche Bibliothek

Prohlédněte si katalog knihovny (seznam knih ve formátu XLS).

KATALOG NĚMECKÉ KNIHOVNY (xls)

Studuj germanistikuStudijní oboryStuduj na UPŽurnál onlineKGN_TacesDB Erster WeltkriegNěmčina humanitních věd
Aktualizováno: 14. 12. 16, vytvořeno: 2. 10. 12,

Přihlásit

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo: