Absolventský portál

Milí absolventi olomoucké germanistiky,

Díky finanční podpoře Česko-německého fondu budoucnosti a díky píli a „sicfleiši“ kolegy Viktora Ticháka se nám podařilo sestavit ročenku absolventů olomoucké germanistiky, kterou vám nyní rádi pošleme, napíšete-li nám svou poštovní adresu. (Mějte ovšem, prosím, na paměti, že nejsme zasilatelství: někdy to může chvilku trvat.)

Ročenka je – přes veškerou péči, kterou jí Viktor věnoval – stále jen prototypem, jen prvním krokem na cestě k dokonalosti. Dokonalý a cílový stav, kterého chceme dosáhnout, je úplný a bezchybný seznam absolventů (nyní stále ještě mnozí chybí – například často absolventi kombinace s tělesnou výchovou), navíc seznam, kde by u každého jména stály alespoň tři řádky životopisu. Nyní rozšířené informace najdete po rozkliknutí jména u pouhé hrstky absolventů na absolventské webové stránce katedry (www.germanistika.upol.cz/absolventi).

S tím nám můžete pomoci: Prosím, sdělte nám všechny chyby a nedostatky, které najdete, doplňte – pokud víte – chybějící údaje, napište nám svůj krátký životopis, upozorněte na ročenku své kolegy. Tím, že s námi o ročence budete komunikovat, dosáhneme dalšího kýženého cíle, totiž živého kontaktu s alumny, kteří jsou nám jednak živoucím důkazem toho, že studium germanistiky má smysl, že s ním lze dosáhnout životního úspěchu (tak se totiž jmenoval projekt, který podpořil Fond budoucnosti: „úspěch jako nejlepší motivace ke studiu“), a kteří nám i dodávají sílu do dalšího zápasu o němčinu a za olomouckou germanistiku. Rádi bychom, budete-li s tím souhlasit, vaše maily týkající se brožury (které nám budete – jak doufáme – hojně posílat) vyvěšovali na absolventskou stránku, takže vznikne i jakési diskusní fórum absolventů (které se v budoucnu může týkat i jiných věcí než ročenky). Původně jsme mysleli na zvláštní skupinu absolventů germanistky na facebooku, ale ten každý nemá a nechce mít, a proto volíme raději tuto variantu. Pro jednoduchost navrhuji toto řešení: Nechcete-li, aby byl váš mail (včetně adresy) na diskusní stránce zveřejněn, napište to do něj. Opačný případ bychom považovali za povolení ke zveřejnění mailu nebo jeho části. Druhou možností je kontaktovat nás či ostatní absolventy přímo na stránce www.germanistika.upol.cz/absolventi/forum/ – zde můžete klást dotazy, psát připomínky či kontaktovat své kolegy ze studií.

Přeji vám všem pěkné počtení a těším se na další kontakt s vámi

Ingeborg Fialová-Fürstová

Studuj germanistikuStudijní oboryStuduj na UPŽurnál onlineKGN_TacesDB Erster WeltkriegNěmčina humanitních věd
Aktualizováno: 14. 12. 16, vytvořeno: 19. 5. 14,

Přihlásit

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo: